Ogrodzenia

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone płoty drewniane błyskawicznie się psują oraz mogą ostatecznie stracić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od dokładnego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń plastikowych. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji w związku z tym dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s